Rozjeď projekt 08 

Letní semestr 2021/2022

Týmy a jejich projekty

Michael Kralert: Oaktree Concept

Platforma spin-off spolupráce technicky zaměřených studentů ČVUT Fakulty architektury, kteří budou pracovat na konkrétních projektech a humanitně vzdělaných studentů UK FHS, kteří budou schopni sociologicky změřit dopady/přínosy projektu. Pilotním projektem je Meet&Green komunitní zahrada pro soutěž Nakopni Prahu 2022.

Kristýna Šrámková, Vlasta Tichá: Jóga pro hudebníky

Hudebnice hudebníkům – aby se nemuseli vzdát své životní lásky kvůli trémě, nebo bolestem. Inspirace, jak přistupovat ke svému tělu a mysli jako k těm nejcennějším nástrojům.

Prevence, řešení, komunita, sdílení.

(Projekt, který prochází neustálými proměnami a posouvá hranice autorky.)

Aneta Špinka: Sdílené lednice

Martina Frühbauerová: @childfree.cz

Rozhodnout se pro vlastní bezdětnost je v Česku ještě pořád tak trochu tabu.  childfree.cz na příbězích dobrovolně bezdětných lidí kolem nás ukazuje, že jde o validní životní rozhodnutí postavené na rozličných důvodech. Skrze online prostředí i offline setkávání komunity nabízí prostor pro sdílení zkušeností i pocitů, pomáhá s navigováním konverzací s blízkými a podporuje navazování nových kontaktů.

Viktoriia Symkina: Try to answer

Animační videa o našem životě ve formátu „otázka-odpověď“.

Anna Benešová, Martin Minárik, Martina Baroňová, Ivan Anikin: GrOwl-team

Kompas ve světě fitness; to je cíl GrOwl-teamu. Jsme skupina mladých lidí, kteří se zajímají o fitness a seberozrozvoj.

Soustředíme se na:
✦ Rozšíření znalostí, zkušeností ověřené vědou i praxí
✦ Vybudování online (ale i offline) komunity přes sociální sítě a workshopy
✦ Vzdělávání mladé generace ve školách za pomocí interaktivních přednášek

Více o nás najdete na naší webové stránce: http://growl-team.cz/ 

Michal Holásek: Dormitory freestyle

Hlboko do vrecka a málo času? Si tu na správnom mieste.

Pavel Kůs, Ondřej Javora: Astronomie a Astrofyzika do škol!

Záměrem projektu je vytvořit pokročilé multimediální výukové materiály z oblasti astronomie a astrofyziky, které by byly cílené na žáky středních i základních škol. Materiály budou mít potenciál zlepšit výuku fyziky na SŠ a ZŠ pomocí aplikace současných poznatků z oblasti multimediálního vzdělávání a kognitivní psychologie, zvýšit popularitu oboru v cílové skupině a zároveň rozvíjet schopnosti a znalosti žáků s nadáním pro přírodovědné obory. Toho bude docíleno spoluprací s přírodovědnou soutěží Astronomická olympiáda, jíž je PK od roku 2017 členem, a spoluprací s Laboratoří pokročilého multimediálního vzdělávání, jíž je OJ členem.

(Bez záznamu prezentace)
Posilovna pro podcasty - Karolína Nečadová, Pavla Chadimová

Cílem Posilovny pro podcasty je poskytnout zájemcům o tvorbu podcastů know how o jejich tvorbě a posilovat jejich dovednosti, aby byli sami schopní zaštítit celý proces vzniku podcastu. Jak? Primárně pomocí série praktických workshopů. Pro koho? Pro začínající a později i pokročilejší tvůrce.

Židovsko křesťanská platforma


Průběh semestru