Rozjeď projekt 07 

Zimní semestr 2021/2022

Týmy a jejich projekty

Petra Vychytilová, Markéta Vaňková a Alena Spálenská: Vysoká škola života

„Proč nás tohle ve škole nenaučili?!“

Vysoká škola života je vzdělávací projekt zaměřující se na funkční gramotnost mladých lidí. Vzdělávání se zaměřuje především na témata a oblasti, kterým se ve škole neučí, avšak jsou důležitá pro fungování v dospělém životě (finanční gramotnost, legislativní gramotnost, zdravý životní styl, apod.).

Zuzana Košková a Jakub Hejhal: Prague Scavenger Hunt

Bojovka pro turisty/rodiny s dětmi/všechny návštěvníky Prahy, které baví hry a chtějí si užít aktivní den v centru.

Klára Doláková: Blog, který hledá hloubku

Blog, který hledá hloubku je určen všem, kteří se zajímají o otázky běžného života trochu víc do hloubky. Cílem je propojit vědecká a filosofická témata z různých perspektiv, ale vždy tak, aby je pochopil úplně každý a mohl tak sám o tématech přemýšlet. Námětem pro vznik blogu je aktuálně probíhající proces psaní disertační práce na Fakultě humanitních studií UK. Součástí blogu je také „Podcast, co hledá hloubku“, ve kterém jednotlivá témata probereme společně s Peťou Vychytilovou trochu odlehčenější formou.

Blog: https://klaradolak.wixsite.com/website 

Adam Kotek: Crowdfundingový portál

Tato platforma určená na podporu lokálních podnikatelských projektů skrze equity crowdfunding si klade za cíl nabídnout podnikatelským subjektům alternativní způsob financování. Chystaný portál se zaměří zejména na drobné investory ochotné pomoci místním podnikatelským projektům v dočasné finanční tísni.

Veronika Hronková: Jednodenní běžkařské akce

Jsem Veronika a organizuju jednodenní běžkařské akce. Zájezd zahrnuje dopravu na místo, půjčení běžek a začátečnickou instruktáž. Chci lidem ukázat, že nejsou tak neschopní, jak si myslí. Dělám to proto, aby si lidi věřili i ve sportu, který je může naplňovat a ani o tom neví.

https://rozbezkujse.wordpress.com/ 

Michaela Stanová, Katarína Školárová: Dva brehy

Podcast Dva brehy pojednává o problematikách, o ktorých sú často opozitné názory v spoločnosti.

Michal Koubský: Papírenská platforma

Řeším podmínky, parametry, kontakty a vztahy pro pop-up platformu lokálních českých značek a výrobců, pro které je papír materiál, byznys a láska. Tento koncept na 30-60 dnů v roce využije infrastrukturu rozestavěných developerských projektů se střechou, bezpečným zázemím a potřebnými povoleními od kompetentních osob. Spojením prostoru a síly a energie cca 20-30 projektů typu Papírna (papírnictví, knihařství, dílny a značky), vznikne unikátní prostor pro všechny, které takovýto butik svou energií a koncentrací kreativity a atraktivních produktů a služeb na jednom místě přitahuje, zajímá a aktivizuje. Spolupráce nejen na papíře.

Petra Fritsch: Ekoalternativa živého vánočního stromku

V lese se dají sesbírat popadané větvičky a díky speciálnímu stojanu se z nich dá vytvořit ekoalternativa živého vánočního stromku. K tomu se zážitkem a každoroční zdraví prospívající rodinnou tradicí.

Průběh semestru