Rozjeď projekt 05 

Zimní semestr 2020/2021

Týmy a jejich projekty

Startujeme.online – Martin Richter (FSV)

Vzdělávací skill-sharingová platforma, která bude částečně kompenzovat brain drain Ústeckého kraje. Cílem je vytvořit “Tinder na mozky”, který bude sloužit k propojování uživatelů a následně k vzájemnému sdílení jejich znalostí a zkušeností. Budeme tak virtuálně vracet sociální kapitál zpět do regionu.

Webovou aplikaci podporujeme zpracováváním rozhovorů se zajímavými mladými lidmi a pořádáním online meetupů se zaměřením na osobní a kariérní rozvoj.

Zkušebna v Kampusu Hybernská – Petr Holubetz (FF), Kateřina Brnadejsová (KTF)

Cílem Studentské Hybernské v rámci Inovační laboratoře je vytvořit v Kampusu Hybernská zkušebnu pro širokou škálu studentských a akademických hudebníků napříč žánry. Vytvoření zkušebny je první fází tohoto projektu. Fází číslo dvě bude vytvoření malých zkušeben pro sólové hráče. Proč? Protože mladí hudebníci, a nejen oni, narážejí na ekonomickou a dostupnostní bariéru při hledání zkušeben. A právě my jsme si dali za úkol vytvořit alternativu k těmto komerčním zkušebnám. Kampus Hybernská je příležitost a my chceme dát mladým hudebníkům příležitost a prostor pro vytváření hudebních hodnot.

Ulehčení výběru vysoké školy – Jan Zeman (FF), Lucie Špytková (PřF)

Cílem nápadu je zorientovat středoškoláky v procesu volby vysoké školy. Zabrání se tak spoustě nepříjemností, jako například studijní neúspěšnost, stres nebo frustrace z promarněného roku studia. Výsledkem by měl být student, který odchází do nové etapy života s pocitem, že si vybral správnou cestu, do které může vložit své další úsilí.

Stáže v Kampusu Hybernská – Klára Školníková (FSV)

Studentská Hybernská bude do budoucna pomáhat studentům a studentkám s propojením s neziskovou sférou formou stáží.

Průběh semestru

Doprovodné akce v průběhu semestru